Nasıl Yapılır

Nasıl Yapılır

Diş beyazlatma işlemine geçilmeden önce , diş etleri , dudak ve dil gibi ağız da bulunan diğer çevre dokuların korunması gerekmektedir .  Kullanılacak jelin yoğunluğu ile kullanım zamanının doğru ayarlanması dişleriniz içiniz önemli bir etkendir .

Bazı hastalar da diş beyazlatma işlemi sırasında veya işlemden sonra hafif ağrılar ve hassasiyet şikayetleri ortaya çıkabilir . Ancak bu rahatsızlıklar 1-3 gün içerisinde tamamen son bulacaktır . İşlemde önemli olan tedavi sürecinde yapılması gerekenlerin eksiksiz ve düzgün bir biçimde yerine getirilmesidir . Diş hekimleri tarafından yapılan diş beyazlatma uygulamaları zararsız ve çok yararlı bir uygulamadır.

İç Beyazlatma

Eski görünümünü kaybetmiş dişlere uygulanır . Öncesinde dişine uygulanmış herhangi bir tedaviden dolayı renklenen dişlere uygulanır . Kanal tedavisi yapılmış dişler de bulunan pulpa odalarına hidrojen peroksitin jeli yerleştirilerek ve belirli zaman aralıklarında değiştirilerek gerektiği kadar beyazlığa ulaşıldığında uygulamaya son verilir.

Dış Beyazlatma

Diş doktorunuz tarafından dişlerinize sürülen beyazlatıcı jellerin değişik uygulanma yöntemleri vardır.Işık kaynağı ile lazer ile ve tek başına uygulanan bu işlemlerle beyazlatma sağlanır. Işık kaynağı ile yapılan uygulamalar 30-45 dakika arasında sürmekte ve uygulama bittikten sonra dişler de ki gelişim anında gözlenebilmektedir . İhtiyaç duyulması halinde seanslar hastaya zarar vermeyecek şekilde 2 günlük aralarla yaklaşık 3 seans şeklinde arttırılabilir.

Daha önceden dişlerinize yapılmış dolgu ve kaplamalara herhangi bir zararı olmayan diş beyazlatma uygulaması, bazen dolguların farklı renk kalmasından dolayı yenilenme gerekmesine sebep olabilir . Hastaların bazı alışkanlıklarına ya da yaşadıkları yaşam biçimleri , sürekli kullandıkları besinlere göre beyazlatma işleminin kalıcı olacağı süre değişiklik göstermektedir.. Böyle durumlarda beyazlatma işleminin belirli aralıklarla tekrardan yapılması gerekebilir. Diş beyazlatma kozmetik bir işlemdir.

Böyle basit bir tedavinin hasta üzerinde hiçbir olumsuz etkisi olmayacağı gibi tam tersi dişlerimizi saklayarak gülmemizi azaltacak ve pırıl pırıl güzel dişlerle gülmemizi ve hayata daha sıcak bakmamızı sağlayacaktır.